Ana Sayfa / Blog / Tonik Nedir Tonik Ne İşe yarar ve Nasıl Kullanılır?

Tonik Nedir Tonik Ne İşe yarar ve Nasıl Kullanılır?

Makyaja düşkün kadınların kesinlikle kullanması gereken ürünlerden bir tanesi de tonik tir. Sizler için tonik nedir,  tonik ne işe yarar ve tonik nasıl kullanılır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız. Zira makyajın en önemli parçalarından birisi olmasına rağmen pek çok kişi tarafından kullanılmaması, ilerleyen zamanlarda yaşanan cilt problemlerinin de en büyük sebepleri arasında.

Makyajınızı gün içerisinde kullandıktan sonra  onu yüzünüzden temizlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Pek çok kadın bu makyaj temizleme seansını biraz gelişi güzel bir şekilde temizlik ürünlerini kullanarak gerçekleştiriyor ve bu nedenle aslında yüzünde binlerce makyaj artığını bırakıyor. Zira makyajda kullanılan malzemeler o kadar da kolay çıkan malzemeler değiller ve buna bir de yüzümüzün kendi ürettiği yağ ile deri artıkları ekleniyor.

Tonik, makyaj temizliğinin ardından yüzünüzde kalan en son artıkları da tamamen temizleyebilen önemli bir madde. Dolayısıyla makyaj temizliğiniz bittikten sonra tonik uygulamasını da yaparak zararlı maddeleri yüzünüzden uzaklaştırmalısınız. Bunu gerçekleştirebilmek için tek yapmanız gereken toniğinizi bir yüz temizleme pamuğuna sıkmak ve daha sonra yüzünüzün üzerinde hafifçe gezdirmek. Bastırmadan ve sadece yüzünüzde gezdirerek yaptığınız bu temizliğin ardından pamukta o kadar çok artık göreceksiniz ki, toniğin doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız.

Cildiniz asidik bir yapıya sahiptir. Cildinizin Ph değeri ise 5 ile 6 arasında değişmektedir. Sabun ile cilt temizliği yapıldığı zaman cildin PH dengesi bozulur. Bu durum da cildin daha fazla yağlanmasına neden olur. Tonik kullanarak bu bozulmadan etkilenmezsiniz. Tonik cildin PH dengesini ayarlayan bir üründür. Bunun için sık bir biçimde kullanım yapabilirsiniz. Toniğin faydaları bununla sınırlı değildir. Tonik kullanımı ile ciltte kalın bir koruma tabakası oluşur. Bu tabaka dış etkenlere karşı cildinizi koruyacaktır.

Toniğin faydalarından birisi de cildi tazelemesidir. Tonik ciltte yer alan kirleri arındırdığı için cildin daha temiz olmasına olanak sağlar. Tonik etkilerinden birisi de batık kıllarını önlemesidir. Toniklerin içinde yer alan maddeler arasında glikolik ve diğer alfa hidroksi asitleri bulunur, bu ürünler de batık kıllarını önlemektedir.

Tonik kullanarak sağlayabileceğiniz faydalar arasında cildi daha sıkı hale getirmesi yer almaktadır. Cildinizde akneler bulunuyorsa düzenli kullanım ile cildinizdeki aknelerden kurtulabilirsiniz. Tonik öncesi ve sonrasında kullanacağınız ürünlerde iyi bir biçimde emilir. Tonik iyi bir emici özelliğe sahiptir ve kullanacağınız ürünlerin daha fazla etki etmesine olanak sağlamaktadır.

Toniğin cildi sıkılaştırıcı etkisi de makyajsız olduğunuz zamanlarda gözeneklerinizin kirlerle dolmasına engel olacaktır. Fakat tüm bu temizlik işlemlerinin ardından cildinize uygun bir nemlendirici krem kullanmanız gerekiyor. Zira makyajsız olduğunuz zamanlarda cildinizin kendini toplaması ve iyileştirmesi lazım. Bu iyileşme süreci ise varolan nem ile sağlandığından kesinlikle doğru nemlendirici ürünü tedarik etmeyi unutmayın.

Tonik Nasıl Uygulanır?

Pamuk alın ve pamuğa tonik sürün. Daha sonrasında bu pamuğu alın ve cildinize uygulayın. Tonik durulanmadan kullanılan bir üründür. Göz çevresine de kullanım yapılmamalıdır ve bir süre geçtikten sonra da nemlendirici kullanımı yapılmalıdır. Tonik nedir Tonik ne işe yarar ve Tonik nasıl kullanılır sorusuna genel olarak bu şekilde cevap verilebilir.

İnceleme
Tarih
Konu İsmi
Tonik Nedir Tonik Ne İşe yarar ve Nasıl Kullanılır?
Derece
51star1star1star1star1star

Yorumlar

Yorumlar

İlginizi Çekebilir

Göz Makyajının Püf Noktaları

Makyajın en zor ve çarpıcı kısmı göz makyajıdır. Doğru yapılmış bir göz makyajı kadını çekici …

2 Yorumlar

  1. Bende huncalife ile tanıştıktan sonra tonik kullanmaya başladım ve çok faydasını gördüm. sizlerede tavsiye ederim

  2. Tonik kullanmanın bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum. Artık bende kullanmaya başlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

huncalife, huncalife giriş, huncalife kayıt, huncalife ücretsiz kayıt, huncalife üyelik, huncalife ücretsiz üyelik, huncalife ücretsiz katalog, huncalife ücretsiz online katalog, huncalife online katalog, huncalife katalog, huncalife ürünleri, at kestanesi, sarımsaklı şampuan

WhatsApp Destek