Home / Huncalife Ürünleri / Multivitamin İçeren Takviye Edici Gıda

Multivitamin İçeren Takviye Edici Gıda

Multivitamin İçeren Takviye Edici Gıda 1

İÇERİĞİ : 

Resveratrol: 20 mg
Yumurta zarı: 20 mg
Kalsiyum:120 mg
Magnezyum:56,53 mg
C Vitamini:30 mg
E vitamini: 12 mg
B3 Vitamini:16 mg
B5 Vitamin:6 mg
Demir:14,05 mg
Çinko:10 mg
Bakır :1 mg
Manganez:2 mg

Kullanımı: 11 yaş üstü yetişkinler için günde 1 kez 1 kapsül  kullanılmalıdır.

RESVERATROL :  Aktivite aşamasında (karanlıkta) uygulandığında resveratrol kalpte, karaciğerde ve böbreğinde güçlü bir antioksidandır. Dinlenme aşamasında (ışıkta) uygulandığında, polifenol üç organda prooksidan etkileri görüldü.

Resveratrolün, doza bağlı bir şekilde, aktivite fazı sırasında antioksidan etkilere ve istirahatte pro-oksidana neden olduğunu gösteren ilk çalışmadır.

MAGNEZYUM EKSİKLİĞİNDE GÖRÜLEN HASTALIKLAR

 Magnezyum kemik, diş ve kas sağlığımız için son derece önemlidir.
 Magnezyum eksikliği ile ilgili olduğu düşünülen hastalıkların başında; Alzheimer, anksiyete bozuklukları gelmektedir.
 Magnezyum eksikliğinde sinir sistemi ve halsizlik gibi durumlarda sık
görülmektedir.
 C vitamini; Antioksidandır
 Yumurta zarı; Eklem yapısındaki bozulmalar nedeniyle ağrı ve kasılmalar ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlarda en etkili çözümün başında yumurta zarı geliyor.

Multivitamin İçeren Takviye Edici Gıda 2

Multivitamin İçeren Takviye Edici Gıda 3

Yumurta Zarının Faydaları : ABD’de yapılan bir araştırmaya sonucunda günlük 500 mg yumurta kabuğu zarı takviyesi, 10, 30 ve 60 günlerde hem eklem ağrısı hem de sertliğini belirgin olarak azalttığını belirterek, “Araştırma 30’uncu günün sonunda tedavi grubundaki kişilerin ağrılarında yüzde 70’den fazla azalma oldu. Yumurta kabuğu zarı diz osteoartriti ile ilişkili ağrı ve sertliğin tedavisinde etkin ve güvenli bir seçenek olarak değerlendirildi.

Türkiye’de 8 üniversite hastanesinde, 166 hasta üzerinde yapılan çift körlü, plasebo kontrollü bilimsel araştırma sonucunda doğal yumurta kabuğu zarının 7-10 günlük tedavi sonrasında kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu yüzde 40 oranında azalttığı görüldü” ifadelerini kullandı.

Bir diğer klinik çalışmadan bahseden Yaman, yumurta kabuğu zarının 30 gün boyunca 500 mg verilmesi sonucunda genel ağrıların yüzde 70’den fazla azaldığı belirtti. Yaman şöyle devam etti: “Yumurtayla kabuğu arasındaki küçük zarın kireçlenme denilen dönemde yıpranma sürecini yavaşlattığı ile ilgili önemli çalışmalar bulunduğu gibi kireçlenmede oluşan iltihabı baskılayan özelliği bulunuyor. Bu baskılama işlemini ise hiçbir hücreye zarar vermeden yaptığı görüldü”.

Kalsiyumun vücuda faydaları : İnsan vücudunun temel taşlarından olan kalsiyum yediden yetmişe herkes için oldukça faydalıdır. Özellikle kemik sağlığı açısından mühimdir. Kalsiyumun yeterli alınmaması hâlinde birçok sağlık sorunu ise ortaya çıkabilmektedir.

Kalsiyum bir mineral olarak, insan vücudunun temeli olan kemiklerin ve en sağlam yapısı olan dişlerin temel taşıdır. Günlük olarak idrar veya terleme gibi yollarla kalsiyum kaybı yaşayan vücut, gerekli kalsiyum takviyesini alamadığı takdirde bu takviyeyi kemiklerden sağlamaktadır. Bu sebeple yeterli dozda ve düzenli olarak kalsiyum sağlayan besinler tüketilmelidir. Kalsiyum tüketimi aynı zamanda kaslar, sinir sistemi ve kanın pıhtılaşması için faydalıdır.

 

Göz Atın

Huncalife Ekstra Ferah, Naneli, Beyazlatıcı Diş Macunu 7

Huncalife Ekstra Ferah, Naneli, Beyazlatıcı Diş Macunu

Huncalife Ekstra Ferah, Naneli, Beyazlatıcı Diş Macunu Düzenli fırçalama ile dişlerdeki plakları yok etmeye destek olur ve sağlıklı diş etine kavuşmanıza yardımcı olur. İçeriğindeki mentol ve nane ile nefesinizi tazeler, ağzınızda temizlik ve ferahlık hissi yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek