Ana Sayfa / Blog / Göz Makyajının Püf Noktaları

Göz Makyajının Püf Noktaları

Makyajın en zor ve çarpıcı kısmı göz makyajıdır. Doğru yapılmış bir göz makyajı kadını çekici ve cazibeli gösterir. Ancak göz makyajı yaparken göz ve cilt renginiz kadar gözünüzün şekli de önemlidir. İri ve küçük gözlere, kalkık ve düşük göz kapaklarına, düz ve kavisli kaşlara yapılacak göz makyajı farklı olmalıdır.

Göz Yapınızı İnceleyin. Doğru bir göz makyajı için öncelikle aynanın karşısında geçip gözlerinizi objektif kalmaya gayret ederek, dikkatle inceleyin. Burada dikkat edeceğiniz kısım gözlerinizin;

  • düz veya düşük mü olduğu,
  • küçük veya büyük mü olduğu
  • ayrık veya birbirine yakın mı olduğudur.

Ancak bunları belirledikten sonra kendinize uygun makyaj şeklini seçip, uygulayabilirsiniz.

Göz yapısına göre makyaja geçmeden herkesin uygulaması gereken püf noktalardan da bahsedelim.

Göz çevrenizi temizleyin ve makyaja hazır hale getirin. Göz en kolay mikrop kapan ve yorgunluğu kolayca belli eden organlardan bir tanesidir. Bu nedenle makyaja başlamadan önce göz çevrenizi toz, kir ve mikroplardan temizleyin. Daha sonra ten renginizden bir ton açık bir kapatıcıyı sünger yardımıyla göz çevrenize yedirin.

Doğru renk seçimi göz makyajının püf noktasıdır. Göz makyajında ten ve saç rengi, göz yapısı, kullanılacak kıyafet ve aksesuarlar göz önünde bulundurularak renk seçimi yapılmalıdır. Buna üçlü kuralı denir. Sadece birine dikkat ederek yaptığınız göz makyajı amacına ulaşamayabilir.

Gölgelendirme ile makyaja hacim kazandırın. Gölgelendirme işlemi olmadan makyaj tam anlamıyla başarıya ulaşamaz. Gözlerin uygun tonlarda gölgelendirmesi gözlerinizin olduğundan daha dikkat çekici olmasını sağlar. Göz çevresine yapılan makyajın bir veya iki ton koyusu gölgelendirme yapmak uygun olacaktır.

Eyeliner ve göz kalemi zaten herkes biliyor. Eyelinerı dışarıya doğru çok fazla abartmadan uzatın. Göz kalemi kullanırken ise gözlerin iç kısmına ve dış kısmına, duruma göre farklı renkler kullanılarak daha farklı etkiler ortaya çıkarabilirsiniz.

Rimel ile kirpiklerinizi canlandırın. Rimel kirpiklerin daha belirgin hale gelmesini sağlar ve bakışların daha derin ve çekici görünmesini sağlar. Bu nedenle göz makyajının son adımında kirpiklerin kıvrılıp rimel ile sonlandırılması gelmektedir.

Göz Yapısına Göre Makyajın Püf Noktaları

Düşük göz yapısına sahip kadınlar nasıl makyaj yapmalı.

Düşük göz, gözün dış kısımlarının aşağıya doğru dönük formda olmasıdır. Bunu gizlemek için açık, orta ve koyu tonlarda farlara ve eyelinera ihtiyacımız olacak. Öncelikle koyu renk far ile gözün alt, orta kısmından başlayarak gözün dışına ve bir miktar yukarı olacak şekilde bir hat oluşturun. Aynı hattı uçları birleşecek şekilde gözün üst kapağında da uygulayın. Daha sonra pamuklu bir çubuk yardımıyla bu çizgileri dağıtın. Orta tondaki farı gözün buruna yakın olan kısmına, açık tondaki farı geçişimli olarak iki tonun arasına uygulayın. Gölgelendirmeyi de gözün dış kısmına ama çok abartmadan yapın. Eyeliner ile de dışarıya ve yukarıya olacak şekilde uzatın.

Ayrık göz yapısına sahip olanlar için makyajın püf noktaları.

Yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Bunu yaparken mutlaka ten renginize uygun olacak şekilde dağıtın, leke gibi görünmesin. Koyu renk farı ise kestane tonu ile geçişli olarak gözün üst kapağına birazda dışa doğru uygulayın. Ve koyu renk göz kalemi ile göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına kalem çekin. Aynı şekilde sadece üst kirpiklerinize iki kat rimel sürün ve makyajınızı sonlandırın.

Yuvarlak göz yapısına sahip kişiler nasıl makyaj yapmalı.

Yuvarlak gözleri olduğundan daha uzun bir forma getirmeyi amaçlamalıyız. Bu nedenle makyaj yaparken açık ton farı gözün çevresine uyguladıktan sonra, koyu rengi gözün orta kısmından başlayarak dış kısmına ve yukarıya doğru uygulamak başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Ayrıca göz kalemi ve eyelinerı da dışarıya doğru taşırmak vazgeçilmezler arasındadır.

Elimden geldiğince göz makyajının püf noktalarına değinmeye çalıştım. Daha etkili ve güzel göz makyajın sırrı objektif bir bakış açısıyla farklı makyajları incelemekten geçmektedir bunu unutmayınız.

HUNCALİFE ÜRÜNLERİNDEN GÖZ MAKYAJI İÇİN KULLANABİLECEKLERİNİZ..

İnceleme
Tarih
Konu İsmi
Göz Makyajının Püf Noktaları
Derece
51star1star1star1star1star

Yorumlar

Yorumlar

İlginizi Çekebilir

Eyeliner Nedir ve Göz Tiplerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür

Kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner, makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Her renkte kullanılabilecek olan eyeliner …

Bir Yorum

  1. Vahide SELİM

    Huncalife ürünleri gerçekten bir harika . Makyajda bu ürünleri kullanmaya bayılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

huncalife, huncalife giriş, huncalife kayıt, huncalife ücretsiz kayıt, huncalife üyelik, huncalife ücretsiz üyelik, huncalife ücretsiz katalog, huncalife ücretsiz online katalog, huncalife online katalog, huncalife katalog, huncalife ürünleri, at kestanesi, sarımsaklı şampuan

WhatsApp Destek