Ana Sayfa / Blog / Gece Kremi Nedir Ne İşe Yarar

Gece Kremi Nedir Ne İşe Yarar

Bu Yazımızda sizlere Gece Kremi Nedir ve Gece kremi Ne İşe Yarar Sorularınızın cevaplarını vermeye çalışacağız.

Cildimiz geceleri yeni hücre oluşumu yapar ve kendini yeniler. Özetle cilt metabolizması geceleri çok daha hızlı çalışır. Bu nedenle gece bakımı cilt için çok önemlidir. Gün içinde ki toz ve kirler, makyaj artıkları, güneş ışınlarının zararlı etkileri gece cilt yapısında ciddi hasarlar yaratabilir.

Gece cilt yapısı nasıl çalışır?

Cilt yapısının yenilendiği gece uyku sırasında cilde destek vermek daha pürüzsüz ve kırışıksız bir cilt yaratacaktır. Bu desteği gece kremleri ile yapmaktayız. Akşam saat 18.00’den sonra cilt mekanizması iki kat daha fazla çalışmaya başlar. Gece saat 11’den sonra kan dolaşımı hızlanır ve yenilenme başlar. Sabah 4-5 arası, hücreler neredeyse yenilenmiş olur. Tüm bu nedenlerle, yağ ve su takviyesi yapmanın cilde faydaları çok fazladır. Uzmanlar gece yatmadan önce cildin profesyonel olarak temizlenmesi ve gece kreminin kullanılmasını tavsiye ediyorlar.

Gece kremleri nasıl etki yapar?

Gece için üretilen kremler cildin yapısı bilinerek hazırlanmaktadır. Cildin kendini yenilemesine yardımcıdırlar. İçinde güneş etkisine karşı filtreleme bu nedenle yoktur. Daha çok mineral ve vitaminler  ile formüle edilerek ciltte hızlı çalışan metabolizmaya destektirler. Genel olarak estetik ve dermatologlar 20 yaşından itibaren gece kremi kullanılmasını tavsiye ediyor.  Kuru bir cildiniz varsa nem oranını fazla vermeniz gerekir. Yağlı ciltlerde ise, içinde yağ oranı düşük kremler kullanılır. Bu noktada cilt yapısına göre yağ ve su dengesi bu kremler ile dengelenmelidir. Karma cilt yapısında ki ciltlere bu nedenle hem yağ hem de su bazlı ürünler kullandırılır. Uzmanlar, cilt lekelerini yok eden kremleri gece kullanmanın çok daha faydası olduğunu söylüyor. Uyumadan önce alınan B,C ve E vitaminleri içeren kremler kullanmanın da faydaları büyüktür.  Tüm bunları uygulamadan önce cilt yapınızı belirlemek ve ona göre gece kremi seçmek çok önemlidir.

Gece kremleri nasıl kullanılır ?

Makyajımızı temizleyip yüzümü yıkayıp ardımdan tonik ile derinlemesine temizlik yapılır. Kremin deri altına geçebilmesi için bu temizlik çok önemlidir. Gece kremini Yüzümüze ve özellikle boyun bölgemize sürerek dairesel hareketlerle masaj yaparak kremin emilmesini sağlarız. Yüzümüze hafif masaj yapmak yüz kaslarımızı kuvvetlendirecek ve sarkmaların önüne geçecektir. Bir çok ünlü güzelliğini gece kremlerini masajla birlikte uygulamaya borçludur.

İnceleme
Tarih
Konu İsmi
Gece Kremi Nedir Ne İşe Yarar
Derece
51star1star1star1star1star

Yorumlar

Yorumlar

İlginizi Çekebilir

Göz Makyajının Püf Noktaları

Makyajın en zor ve çarpıcı kısmı göz makyajıdır. Doğru yapılmış bir göz makyajı kadını çekici …

2 Yorumlar

  1. Medine Yamaç

    Ben düzenli olarak gecekremi kullanıyorum. Gerçekten cildimde çok güzel değişmeler oldu. Teşekkür ederim bilgiler için

  2. Ben düzenli olarak gecekremi kullanıyorum. Gerçekten cildimde çok güzel değişmeler oldu. Teşekkür ederim bilgiler için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

huncalife, huncalife giriş, huncalife kayıt, huncalife ücretsiz kayıt, huncalife üyelik, huncalife ücretsiz üyelik, huncalife ücretsiz katalog, huncalife ücretsiz online katalog, huncalife online katalog, huncalife katalog, huncalife ürünleri, at kestanesi, sarımsaklı şampuan

WhatsApp Destek