Ana Sayfa / Huncalife Ürünleri / Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Kullanıldığı Yerler

Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Kullanıldığı Yerler

Çay Ağacı Kreminin Faydaları Nelerdir?
Çay ağacı antiseptik, antibakteriyel, antiviral ve antifungal etkileriyle zararlı bakteri, virüs ve mantarları öldürüp yaraları iyileştirmektedir. Özellikle enfeksiyonlara karşı çok geniş etki gösteren çay ağacı yağı antibiyotiklerle bile tedavisi zor olan ‘Staphylococcus aureus’ bakterisine karşı dahi etki gösterir. Çay ağacı yağıyla yapılan kremler, balmlar ve sabunlar da oldukça etkilidir. Faydaları saymakla bitmeyen çay ağacının özünü krem ya da yağ olarak kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Hangi Durumlarda Kullanılır?
Çay ağacı yağı sahip olduğu bu geniş etkilerle oldukça fazla sayıda rahatsızlığa karşı kullanılır. Özellikle cilt hastalıkları için kullanımı yaygındır. Kepek, egzama, akne, sivilce ve çıbanlar, mantar enfeksiyonları, sedef hastalığı, cilt kesikleri ve yanıkları, kuru saç derisi, dolama ve tırnak batmaları, ağız içi enfeksiyonları, siğil tedavisi, vücudun mahrem yerlerinin tadavisinde(vajinal enfeksiyonlarda), Ciltte görülen türlü dermatit ve alerjilerde ve uçuklarda, yanık vakalarınada (güneşten veya fiziksel) kullanılan çay ağacı yağının faydaları saymakla bitmiyor.

Sedef Hastalığı İçin Çay Ağacı Kremi

Sedef hastalığı oldukça yaygın ve kesin tedavi olmayan bir cilt hastalığıdır. Sedef hastaları Çay ağacı kremini, sorunlu bölgeleri çay ağacı sabunu ile temizledikten sonra günde 3 defa uyguladıklarında gözle görülür iyileşme sağlarlar.  Aynı zamana kaşıntıları azalır ve kişi rahatlar.

Egzama Hastalığı İçin Çay Ağacı Kremi

Egzama hastalığına sedef hastalığı gibi oldukça yaygın ve kesin tedavi olmayan bir cilt hastalığıdır. Egzama hastaları Çay ağacı kremini, sorunlu bölgeleri çay ağacı sabunu ile temizledikten sonra günde 3 defa uyguladıklarında gözle görülür iyileşme sağlarlar.  Aynı zamana kaşıntıları azalır ve kişi rahatlar.

Akne ve Sivilce İçin Çay Ağacı Kremi

Akne ve sivilcelerin yayılmasını engelleyerek iyileşmelerini sağlayan çay ağacı kremini sivilce ve aknelerin üzerine uygulayın. Sakinleşen cildinizin yağ miktarı azalacak ve yeni akne oluşumu engellenecektir. Daha önce çıkmış sivilce izlerinin yok edilmesi için de kullanılır. Ayrıca sinek ısırığına sürüldüğünde kaşıntıyı aldığı ve öncesinde cilde sürüldüğünde sinek ısırmasının önüne geçildiği bilinmektedir.

Çıban ve Uçuk İçin Çağ Ağacı Kremi  

Özellikle çay ağacından elde edilen kremlerin fayda ettiği, derideki çıbanların iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.  Çay ağacı yağı dudakta ve genital bölgede çıkan uçukların (herpes) tedavisinde kullanılır. Antiviral özelliği sebebiyle uçuk çıkan bölgeye günde iki kez ince bir tabaka halinde sürüldüğünde büyük fayda gösterir.

Ayak Mantarlarının Tedavisi İçin Çay Ağacı Kremi

Çay ağacı yağının aynı zamanda antifungal bir özelliği olduğundan bahsetmiştik. Yıkanmış ayaklarınıza çay ağacı yağı sürerek bir süre yere basmadan bekleyin. Veya gece yatmadan ayaklarınıza sürüp streç filmle sardıktan sonra çorap giyerek uyuyabilirsiniz. Böylece sabaha kadar mantarlı bölgeye temas eden çay ağacı yağı hem iyileştirici hem de yumuşatıcı bir etki gösterir.

Tırnak Batması Tedavisinde Çay Ağacı Kremi

Tırnağın kontrolsüz şekilde uzayıp deriye batması sonucu tırnak dibinde meydana gelen iltihapların iyileştirilmesinde kullanılır. Bunun için yıkanarak temizlenmiş tırnak dibi bir törpü yardımıyla itilerek tırnakla derinin açılması sağlanır. Bu bölgeye sürülen çay ağacı yağı iltihabı kurutarak tırnak batmasını iyileştirir. Böylece cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tırnak batması sorununu çözebilirsiniz.

Siğil Tedavisi İçin Çay Ağacı Kremi

El ve ayakta oluşan siğillerin tedavi edilmesinde çay ağacı yağı kullanılır. Bunun için siğilli bölgeye Günlük 3 4 Defa krem sürmek yeterlidir. Çay ağacı yağı siğilleri kuruturken yayılmasını da engeller.

Böcek Isırmaları İçin Çay Ağacı Kremi

Böcek ısırmalarında alerjik reaksiyon gösteren ciltler için birebirdir. Böcek ve haşere ısırıklarına karşı hem koruma sağlar hem de tedavi amacıyla kullanılır.

Deri Yaralanmaları İçin Çay Ağacı Kremi

Bıçak kesiklerinde, yaralanmalarda, sıyrıklarda çok etkilidir. Yaralanmaların iyileşmesini sağlar. Ayrıca iyileşme sürecini genel olarak hızlandırır.

İnceleme
Tarih
Konu İsmi
Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Kullanıldığı Yerler
Derece
51star1star1star1star1star

Yorumlar

Yorumlar

İlginizi Çekebilir

Huncalife Ekstra Ferah, Naneli, Beyazlatıcı Diş Macunu

Ürün Açıklaması Düzenli fırçalama ile dişlerdeki plakları yok etmeye destek olur ve sağlıklı diş etine …

3 Yorumlar

  1. Çok Mükemmel bir ürün sürekli kullanıyorum. Çok faydasını gördüm. Arkadaşlara tavsiye ederim.

  2. Bu kremi bu site sayesinde keşfettim ve çok memnunum..

  3. Fadime Gündeş

    Eşimin sedef hastalığı vardı. Gezmediğimiz doktor kalmadı. Bu ürün sayesinde eşim sifa buldu. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

huncalife, huncalife giriş, huncalife kayıt, huncalife ücretsiz kayıt, huncalife üyelik, huncalife ücretsiz üyelik, huncalife ücretsiz katalog, huncalife ücretsiz online katalog, huncalife online katalog, huncalife katalog, huncalife ürünleri, at kestanesi, sarımsaklı şampuan

WhatsApp Destek